Oravská horáreň

Penzión *** Oravská horáreň – Oravský Podzámok leží 4,5 km od dediny Hruštín vo výške 750 m n. m. a nachádza sa na začiatku doliny Oravskej Magury. Cez obec Hruštín preteká rieka Hruštínka, ktorá je hlavným prítokom Bielej Oravy, ktorá sa následne spolu s Čiernou Oravou vlievajú do rieky Orava.

Juhozápadne asi 4 km od obce Hruštín sa nachádza pamätné miesto hromadného hrobu v doline “Zábava” na malej vyvýšenine pod horou pri “Hájovniach”, ktoré je označené pomníkom.

Dolina Oravskej Magury je obkolesená vyššími vrchmi ako sú vrchy Minčol (1396 m n. m.) , ktorý sa zaraďuje medzi 16 území Národnej prírodnej rezervácie a Kubínska Hoľa (1436 m n. m.).Podnebie v doline Oravská Magura je mierne chladné a vlhké. Veľkú výhodu má práve vodná nádrž Orava s rozlohou 35 km2 a objemom 350. mil. m3 vody, ktorá zaberá značnú časť Oravskej kotliny.

V okolí obce Hruštín sú dobré možnosti na nenáročnú pešiu turistiku , východiskové miesto na hrebeňové túry (smer na Kubínsku hoľu alebo Oravskú priehradu).

Celé územie je charakteristické mnohými lokalitami s mimoriadnou hodnotou, so značným biologickým a estetickým potenciálom, čo vytvára výborné predpoklady na oddych.

Zároveň krásna príroda ponúka i výborné možnosti vidieckej turistiky (poľovníctvo, rybolov, zber lesných plodov, húb a liečivých bylín, účasť na folklórnych podujatiach a jarmokoch) a agroturistiky (ubytovanie vo vidieckom prostredí a domácom gazdovskom stravovaní aj atraktívne turisticko-rekreačné a poznávacie aktivity).

Viac na http://www.oravskahoraren.sk

NázovDátum
Jarné prázdniny 2020 v Penzióne *** Oravská horáreň31.01.2020
Príspevok na rekreáciu31.01.2020
NázovDátum
Ponuka Oravská horáreň pre členov OZ DLV06.12.2017