POSTAVTE S NAMI BUDÚCNOSŤ ODBOROV!

DARUJTE NÁM TENTO ROK VAŠE % Z DANE!

OZ DLV sa tento rok prvý krát úspešne registrovalo na príjem 2% a 3% z dane. Práve vďaka asignácií z dane budeme môcť ako odborový zväz zrealizovať činnosti OZ DLV Start Upu, ktorý sme v roku 2017 vytvorili na zabezpečenie nadštandardnej pomoci odborárom po celom Slovensku. Dovoľujeme si Vám v nasledujúcich pár riadkoch priblížiť postup ako môžete poskytnúť nášmu odborovému zväzu 2%, prípadne 3% z dane.  

Chcem poukázať podiel z mojej zaplatenej dane! Ako na to?         

Do 15.02.2018 požiadajte
zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň. Zároveň si nechajte vystaviť Potvrdenie o zaplatení dane zo závislej činnosti. Toto potvrdenie je veľmi dôležité, nakoľko sa prikladá k formuláru na darovanie 2% (3% z dane). 

Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2017 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín.

Chcem poukázať viac ako 2% zo zaplatenej dane! Dá sa to?

Je zároveň možné poukázať aj 3% zo zaplatenej dane. Okrem vyššie uvedených podmienok je potrebné k vyhláseniu priložiť aj potvrdenie od prijímateľa dobrovoľníckej činnosti, že ste u neho vykonávali dobrovoľnú činnosť aspoň 40 hodín. Je samo o sebe pravdou, že práca pre odborový zväz je taktiež dobrovoľnou prácou. To pre nás otvára príležitosť vstúpiť do tohto procesu ako prijímateľ dobrovoľníckej činnosti a toto potvrdenie Vám vystaviť.

Preto ak máte v úmysle darovať nám 3% z dane a nie 2%, prosím kontaktujte nás na e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a my Vám dané Potvrdenie o výkone dobrovoľníckej činnosti pripravíme a následne zašleme.

Mám všetky potrebné prílohy. Čo ešte potrebujem?

Či už sa rozhodnete darovať 2% alebo 3% z dane, je potrebné vyplniť Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby (VZOR v prílohe – vrátane predvyplnených údajov OZ DLV). Ak si to želáte, v tlačive môžete krížikom vyznačiť aby nám Finančná správa zaslala informáciu o tom, že ste nám 2% (3%) darovali. Nemajte strach, Finančná správa nám nezašle informáciu o výške darovanej sumy.

VZOR - Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby za rok 2017

Najneskôr do 02.05.2018 doručte na príslušný daňový úrad podľa Vášho bydliska: 
- Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby,         
- Potvrdenie o zaplatení dane zo závislej činnosti,   
- Potvrdenie o výkone dobrovoľníckej činnosti (v prípade ak sa rozhodnete darovať nám 3%),    

Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% (3%) v prospech OZ DLV.

Ďakujeme za Vašu podporu!

HORE