Vážené kolegyne, vážení kolegovia,

Odborový zväz DREVO, LESY, VODA ako nezisková organizácia sa tretíkrát v histórii nášho zväzu zaregistroval ako prijímateľ 2% (3%) zaplatenej dane a dovoľujeme si s úctou a s pokorou uchádzať sa u Vás o 2% (3%) Vašich daní. 

Aj vďaka prostriedkom, ktoré zväz získal z 2% (3%) daní v predchádzajúcich rokoch sme mohli finančne pomôcť a podporiť našich členov a ich rodiny, ktorí sa nie vlastnou vinou ocitli v zložitej životnej situácii. Tieto prostriedky sú po poukázaní ihneď presunuté do „Programu podpory a pomoci členom OZ DLV“, z ktorého sme v uplynulom období pomohli našim členom alebo rodinným príslušníkom – pozostalým v prípadoch, keď sa jednalo o úmrtie nášho člena.

Postupne chceme rozširovať možnosti podpory a pomoci členom OZ DLV a ich rodinným príslušníkom, avšak rozsah možností pomoci je limitovaný množstvom finančných prostriedkov, ktoré získame. Taktiež chceme pokračovať aj v podpore aktivít našich mladých členov – členov odborov.

 Chcem poukázať podiel z mojej zaplatenej dane! Ako na to? 

Do 10. 02. 2020 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň. Zároveň si nechajte vystaviť „Potvrdenie o zaplatení dane zo závislej činnosti“. Toto potvrdenie je veľmi dôležité, nakoľko sa prikladá k formuláru na darovanie 2% ( 3%)  z dane.  

Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2019 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín.

 Chcem poukázať viac ako 2% zo zaplatenej dane! Dá sa to?

Je možné poukázať aj 3% zo zaplatenej dane. Okrem vyššie uvedených podmienok je potrebné k vyhláseniu priložiť aj potvrdenie od prijímateľa dobrovoľníckej činnosti, že ste u neho vykonávali dobrovoľnícku činnosť aspoň 40 hodín.

Práca pre odborový zväz a v prospech jej členov je taktiež dobrovoľníckou prácou. To pre nás otvára príležitosť vstúpiť do tohto procesu ako prijímateľ dobrovoľníckej činnosti a toto potvrdenie Vám vystaviť.

 Preto, ak máte záujem darovať Odborovému zväzu drevo, lesy, voda 3% z dane a nie 2%, prosím, kontaktujte nás na e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., po posúdení podmienok Vám pripravíme a zašleme “Potvrdenie o výkone dobrovoľníckej činnosti“.

 Mám všetky potrebné prílohy. Čo ešte potrebujem?

Či už sa rozhodnete darovať 2% alebo 3% z dane, je potrebné vyplniť „Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby (Stiahnite si VZOR vrátane predvyplnených údajov OZ DLV). V prípade, že máte záujem, v tlačive môžete krížikom vyznačiť, že máte záujem, aby Vám Finančná správa zaslala informáciu o tom, že ste Odborovému zväzu drevo, lesy, voda darovali 2% (3%).

Najneskôr do 30. 04. 2020 doručte na príslušný daňový úrad podľa Vášho bydliska:

 - Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby 

- Potvrdenie o zaplatení dane zo závislej činnosti

- Potvrdenie o výkone dobrovoľníckej činnosti (ak sa rozhodnete darovať 3%).

 

ĎAKUJEME ZA TÝCH, KTORÍ NAŠU POMOC POTREBUJÚ!

 

HORE